Polecamy

Co robić, aby zabezpieczyć firmowe dane?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy ma to miejsce w wielkiej korporacji, czy w małym przedsiębiorstwie, zagrożenia internetowe i kradzież danych mogą spowodować ogromne zakłócenia w codziennych operacjach każdej firmy. Bez odpowiednich zabezpieczeń i odpowiednich procedur firmy narażają się na konsekwencje takich ataków, które w najlepszym przypadku są frustrujące, a w najgorszym nieodwracalne.

Jakkolwiek szkodliwe mogą być zagrożenia dla bezpieczeństwa danych firmy, można ich również łatwo uniknąć, gdy masz odpowiednie zabezpieczenia. Jeśli chcesz zapewnić ciągłość swojemu biznesowi, niezbędne jest zainwestowanie we właściwe metody. Oto kilka praktycznych wskazówek, z których może skorzystać Twoja firma, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

Skonfiguruj automatyczne aktualizacje oprogramowania

Hakerzy uwielbiają skanować sieć lub witrynę, aby sprawdzić, na której wersji oprogramowania są uruchomione, aby ułatwić im wykorzystanie luk w zabezpieczeniach starszych wersji. Aktualizacja ustawień zabezpieczeń urządzenia, systemów operacyjnych i innego oprogramowania do ich najnowszych wersji może temu zapobiec. Ustaw wszelkie poprawki i ulepszenia, aby automatycznie aktualizowały się w tle, aby dodatkowo chronić przed potencjalnymi zagrożeniami. Skorzystaj z oryginalnego i legalnego oprogramowania microsoft 365 business. Innymi opcjami są microsoft 365 business basic i microsoft 365 business standard.

Opracuj odpowiednią strategię

Zamiast mieć mgliste pojęcie polityki i procedur, firmy każdej wielkości powinny mieć formalną strategię bezpieczeństwa IT, która jest tak szczegółowa i wyczerpująca, jak to tylko możliwe. Konieczne jest, aby nie tylko określały, jak chronić dane i zasoby, ale także co robić, gdy coś pójdzie nie tak. Strategia reagowania na incydent zapewnia, że ​​będziesz o krok do przodu, zamiast wywoływać pochopne działania, które mogą pogorszyć sytuację.

Chroń się przed złośliwym oprogramowaniem

Odpieraj zagrożenia danych, zabezpieczając komputery i sieć przed malware. Złośliwe oprogramowanie, które może spowodować ogromne uszkodzenia danych, potrafi roić się na niezabezpieczonym sprzęcie.

Kobieta siedząca przy monitorze i obok laptopa
flickr.com/ferrie

Ważne jest, aby chronić się przed złośliwym oprogramowaniem w następujący sposób:

  1. Zastosuj zaporę sieciową: chociaż sama w sobie nie wystarcza, wbudowana zapora ogniowa zapewnia pierwszą linię obrony, więc włącz ją.
  2. Ochrona komputera: zaawansowane oprogramowanie zabezpieczające chroni bez uszczerbku dla wydajności komputera lub sieci. Szukaj ochrony, która za jednym zamachem poradzi sobie z kradzieżą tożsamości, podejrzanymi witrynami internetowymi i włamaniem.
  3. Utrzymuj wiadomości e-mail w porządku: oprogramowanie antyspamowe chroni przed niechcianymi wiadomościami e-mail, które mogą stwarzać zagrożenia i rozpraszać pracowników. 

Dbaj o bezpieczeństwo swojej sieci bezprzewodowej

Jeśli masz sieć bezprzewodową, uważaj: hakerzy czekają, aby rzucić się na nią bez ostrzeżenia. Klucz szyfrowania może zdezorientować tych, którzy nie są szczególnie obeznani z technologią, ale dla hakerów jest to proste do ominięcia.

Wzmocnij swój router, używając najsilniejszego ustawienia szyfrowania, jakie możesz, aby chronić swoją firmę, i wyłącz funkcję widoczności, aby Twoja sieć była cały czas niewidoczna. Jeśli chodzi o hakerów, nie mogą oni zhakować tego, czego tak naprawdę nie widzą.

Zabezpiecz hasła

Nawet coś tak prostego jak hasło można zoptymalizować w celu wzmocnienia ochrony danych. Mogą być uciążliwe do zapamiętania, ale im bardziej złożone są, tym lepszą ochronę mogą zapewnić.

Hasła powinny mieć co najmniej osiem znaków i należy umieszczać w nich cyfry i inne niestandardowe znaki, aby nie można ich było łatwo odgadnąć. Pomocna może być również częsta ich zmiana – podobnie jak użycie danych uwierzytelniających, które nie są słowami, ale kombinacjami pozornie przypadkowych liter, cyfr i znaków specjalnych.

Zdjęcie główne: Free-Photos/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Znaczenie międzynarodowych lotów w biznesie
Znaczenie międzynarodowych lotów w biznesie
Międzynarodowe loty stanowią nieodłączny element dzisiejszego biznesu. Bez nich wiele transakcji handlowych, spotkań biznesowych i innych ważnych wydarzeń nie mogłoby się odbyć.
Jak odpowiednio dobrać optykę do swojego sprzętu strzeleckiego?
Jak odpowiednio dobrać optykę do swojego sprzętu strzeleckiego?
Dowiedz się, jak wybór odpowiedniej optyki może poprawić Twoje doświadczenia strzeleckie i dowiedz się, jakie są kluczowe czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru.
Jakie są zalety zniczy z dedykacją dla bliskich osób?
Jakie są zalety zniczy z dedykacją dla bliskich osób?
Znicze z dedykacją dla bliskich osób są wyjątkowym sposobem upamiętnienia i oddania hołdu naszym ukochanym, którzy odeszli.
Ostatnie wpisy